KİRALAMA KOŞULLARI

QuickPlus Rent a Car UYARIYOR!

ARAÇ KİRALAMA KEYFİNİZİ, BOŞ SENET İMZALAYARAK KAÇIRMAYIN!

Ehliyet ve Yaş: Tüm sınıflardaki araçlar için kiracı, 21 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Ek Sürücü: Kiralanan aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişiler tarafından kullanabilmesi için ek sürücünün sürücü belgesi bilgilerinin kira kontratı üzerinde gösterilmesi zorunludur. Bu hizmet ücret karşılığı sağlanmaktadır. Ek sürücünün kira kontratı üzerinde belirtilmemesi durumunda, araçta meydana gelecek herhangibir kaza durumunda sigortaların tümü geçersiz sayılır. Bu gibi durumlarda aracı kiralayan kişi ve kullanan kişi kaza sonucu meydana gelen her türlü hasardan sorumlu  tutulurlar.

Aranan Koşullar: Kiralama yapacak olan şahıslarda öncelikle geçerli bir kredi kartı (ön provizyon alınacaktır), 2 yıllık ehliyet ve en az 21 yaş koşulu aranmakta, firmalarda ise 2 yıllık faaliyet yeterlidir.

Kiralama Süresi: En az 1 gündür. Haftalık 7 gün, aylık kiralamalarda 30 gün üzerinden hesaplanır.

Fiyatlar: Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 

Ödeme: Toplam kira tutarı kiralamanın başlangıcında QuickPlus tarafından kabul edilen kredi kartlarından herhangibiri ile veya peşin olarak tahsil edilir. Ayrıca, kiralama öncesi kredi kartından ön provizyon alınır. Kredi kartı ön provizyon vermez ise araç teslim edilmez.

Gecikme: Gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/4 ´ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

İptal ve No Show Koşulları: Kiralamaya 1 saat kala yapılan iptallerde ve müşterinin haber vermeksizin kiralamayı gerçekleştirmediği durumlarda kiralama bedelinin tamamı tahsil edilir. Son 24 saate kadar yapılan iptallerde ise 1 günlük ücret tahsil edilir.

Sigorta: Araçlar  Kaza Sigortası ile birlikte Karayolları Trafik Kanunları uyarınca mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. QuickPlus, Kaza Sigortasından yararlanılması için Sigorta ücretinin sözleşme başlangıcında ödenmesi gerekir, herhangi bir kaza, hasar ya da çalınma durumunda kiracının Kaza sigortasından yararlanabilmesi için aşağıdaki koşulları da yerine getirmesi zorunludur.

A ) Kazanın olduğu yere en yakın yetkili makamdan ( Trafik Polisi, Jandarma vb. ) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten bir Kaza raporu – Çalıntı Raporu alınarak QuickPlus Kiralama Ofisine en geç 24 saat içinde ihbar edilmelidir.
B ) Kiracının Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yok ise kiracı kazayı anında haber vermesi gerekir. Kiracı her ne biçimde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmemelidir.
C ) Kiralayan, 3. kişilere zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu, her araç için akdedilmiş ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminat hadleri dahilinde karşılar. Bu teminatlar dışında kalan hukuki ve maddi talepleri kiracı karşılamakla yükümlü olacaktır.
D ) Bütün Sigortalar Kira Sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.
E ) Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan, geçerli ehliyete sahip olmayan, sözleşmede ismi bulunmayan ve taşınan mallardan kaynaklanan kazalardan doğrudan kiracı sorumludur.
F ) Çalınma durumunda sigorta tarafından yapılacak ödemeye kadar geçen 45 günlük süre iş kaybı olarak kiracıdan talep edilir.
G ) Araçlarda mevcut bulunan Sigortalar Cam kırılması, lastik yarılması, koltuk döşeme yanığı ve teyp teminatı içermemektedir.
 

Ek Sigortalar:
A ) Lastik Cam Far Sigortası ( LCF Aracın sadece camları, farları ve lastiklerinde meydana gelen zararları teminat altına alır. Bu fondan 7 TL / Günlük (max. 10gün) ödeyerek yararlanabilirsiniz.
B ) Mini Onarım ve İş kaybı Sigortası ( MİS ) Çarpışma halinde olmayan (park yerinde oluşan) 500 TL ye kadar hasarların tutanaksız (sadece müşterinin beyanıyla) teminat altına alınmasını sağlar. Ayrıca kaza sigortası ve mini onarım sigortasının teminat altına aldığı hasarların giderilmesi için aracın serviste kaldığı ve çalışamadığıgünlerin bedelini de teminat altına alr. Bu fondan 10 TL / Günlük (max. 10gün) ödeyerek yararlanabilirsiniz. (Çalınma durumunda sigorta tarafından yapılacak ödemeye kadar geçen 45 günlük  iş kaybı süresini kapsamaz.)

C ) Tam Sigorta:  Mini Onarım ve İş kaybı Sigortası ile Lastik Cam Far risklerini birlikte teminat altına alır. Aynı zamanda, alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan, geçerli ehliyete sahip olmayan, sözleşmede ismi bulunmayan ve taşınan mallardan kaynaklanan kazalardan doğan sorumluluklar dışında sürücünün %100 kusurlu bulunduğu kazalarda oluşacak sorumluluğu teminat altına alır.   Bu fondan 15 TL / Günlük ödeyerek yararlanabilirsiniz. Bu fondan 15 TL / Günlük (max. 10gün) ödeyerek yararlanabilirsiniz.

Teslim Alma-Bırakma: Araçların teslimi talep edildiğinde adrese yapılabilmektedir. Adrese teslim etmede ve almada herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Trafik Cezaları ve OGS: Trafik cezaları ve kaçak ogs geçişleri cezalı bedelleri ile birlikte müşteriye aittir. Dilenirse ücret karşılığında OGS cihazı temin edilir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Diğer Hizmetler: Şoför ve rehber hizmetimiz vardır. Portbagaj, bebek koltuğu, zincir ve navigasyon cihazı kiralanır.Duyurular & Kampanyalar

Anket

Yakıt Harcamalarınızın %10´u bizden desek, benzinli araçları tercih edermisiniz?
Evet
Hayır

E-mail Kayıt Formu

Güncel Kampanya ve Avantajlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun.
E-mail Adresiniz :

Mesafe Hesaplama